‘Hükümet istifa’ sloganlarına spor kulüplerinden net tavır: Devletimizin yanındayız

27.02.2023 - Pazartesi 03:44

"KAYSERİSPOR DEVLETİN VE MİLLETİN SONUNA KADAR YANINDA"

Kayserispor'dan yapılan açıklama şöyle:

"Kayserispor'un ve Kayserispor camiasının devletin ve milletin sonuna kadar yanında olduğunu, şu afet günlerinde milli acımızı yürekten paylaştığını, tribünlere hakim olmaya çalışan kirli siyaset ve zillete de karşı olduğunu ve bunu da kınadığımızı kamuoyuna sunarız.

BİR AÇIKLAMA DA ERZURUMSPOR'DAN

ANKARA KEÇİÖRENGÜCÜ DE TEPKİ GÖSTERDİ

BAHÇELİ: TRİBÜNDEN İSTİFA SLOGANLARININ ATILMASI SORUMSUZLUK VE ŞUURSUZLUKTUR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye'miz son yüzyılın en büyük deprem felaketiyle mücadele halindeyken Fenerbahçe-Konyaspor futbol müsabakası esnasında tribünden istifa sloganlarının atılması sorumsuzluk ve şuursuzluktur" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, cumartesi günü oynanan Fenerbahçe-Konyaspor karşılaşmasında yaşananlar hakkında Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye'miz son yüzyılın en büyük deprem felaketiyle mücadele halindeyken Fenerbahçe-Konyaspor futbol müsabakası esnasında tribünden istifa sloganlarının atılması sorumsuzluk ve şuursuzluktur. Bugün oynanacak Galatasaray-Alanyaspor ile Beşiktaş-Antalyaspor kulüpleri arasındaki müsabakalarda aynı şekilde istifa seslerinin yükselmesi halinde futbol kulüplerimizin oyuna geldiği, tuzağa düştüğü de netleşmiş olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi depremde hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza yapılan saygısızlığı, ülkemizin böylesi hassas ve acılı günlerinde sporun kirli siyasete alet edilmesini şiddetle kınamaktadır" ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ, MÜSABAKALARIN SEYİRCİSİZ OYNANMASI ÇAĞRISI YAPTI

Bahçeli, kulüp başkanlarına çağrı yaparak, "Bütün kulüp başkanlarının müsabakaların ya seyircisiz ya da gerekli tedbirlerin alınarak oynanması hususunda acil ve gerekli adımları atmaları kaçınılmaz görevleridir. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir. Türk futbolunu zillet ve rezalete mahkum etmek isteyenlere göz yummak, alttan almak, sessiz durmak geldiğimiz bu aşamada mümkün değildir" açıklamasında bulundu.

Bahçeli’den ’hükümet istifa’ sloganlarına sert tepki

ALINTI KAYNAK: https://www.ahaber.com.tr/spor/2023/02/26/hukumet-istifa-sloganlari-sonrasi-spor-camiasindan-tepki-devletimizin-yanindayiz

YORUM YAZ