CHP’nin olağanüstü toplantısından kulis | Kılıçdaroğlu: Birilerine şirin görünmek için 5’li çeteyi mi affedeceğiz, hayır!

27.02.2023 - Pazartesi 03:50

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, basına kapalı Meclis Grubu ve Parti Meclisi toplantısında CHP’nin sosyal demokrat bir parti olduğunu belirterek “Birilerine şirin gözükmek için vahşi neoliberalizmi pas mı geçeceğiz, 5’li çeteyi mi affedeceğiz? Hayır, biz neoliberalizme karşı sonuna kadar savaşacağız” dediği öğrenildi.

CHP Genel Merkezi’nde ve olağanüstü gerçekleştirilen toplantıda Kılıçdaroğlu’nun partisinin siyasi duruşuyla ilgili önemli açıklamalar yaptığı belirtildi.

Basına kapalı toplantıdan yansıyan kulis bilgiye göre Kılıçdaroğlu “CHP sosyal demokratların partisidir. Orta yol yolcuları partisi değiliz biz. Solun, sosyal demokratların maksimum oyu yüzde 5’miş, 10’muş, 20’ymiş, 30’muş falan, bunlar duruşumuzu değiştirmez. Birilerine şirin gözükmek için vahşi neoliberalizmi pas mı geçeceğiz, 5’li çeteyi mi affedeceğiz? Hayır, biz neoliberalizme karşı sonuna kadar savaşacağız” dedi.

Millet İttifakı liderleri 2 Mart’ta Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ev sahipliğinde bir araya gelecek.

Liderler toplantısı öncesi CHP Grubu Genel Merkez’de olağanüstü toplantı yaptı. Toplantıda aday belirleme konusunda Kılıçdaroğlu partisinden tam yetki aldı.

Aynı toplantıda konuşma yapan Kılıçdaroğlu’nun partisinin önümüzdeki süreçle ilgili siyasi stratejisine ilişkin açıklamalarda bulunduğu öğrenildi.

“CHP bir mücadele partisi” vurgusu yapan Kılıçdaroğlu’nun “Cumhuriyet Halk Partisi, hak yiyen çetelerle mücadele etmek için vardır. Onlarla mücadele konusunda asla geri adım atmam, asla durmam. Neoliberalizmin ve onların yerli hamilerinin halkımıza reva gördüğü düzeni, birilerine şirin görünmek adına kabul etmeyi hiç düşünmüyorum” dediği kulislere yansıdı.

ALINTI KAYNAK: https://t24.com.tr/haber/chp-nin-olaganustu-toplantisindan-kulis-kilicdaroglu-birilerine-sirin-gorunmek-icin-5-li-ceteyi-mi-affedecegiz-hayir,1094718

YORUM YAZ