Siyasilerden Halit Kıvanç için taziye mesajları

01.03.2023 - Çarşamba 09:00

class="medyanet-inline-adv">

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Twitter üzerinden, hayatını kaybeden Halit Kıvanç için taziye mesajı yayınladı. Çelik mesajında"Radyo ve televizyon tarihimizin büyük ismi Halit Kıvanç’ı kaybettik... Nezaketi, güleryüzü ve bilgisiyle yaptığı işe değer katan bir isimdi. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun." dedi.

SİYASİLERDEN GELEN taziye MESAJLARI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop: Kusursuz Türkçesi ve sesiyle her birimizin gönlünde taht kuran, duayen gazeteci ve spiker Halit Kıvanç'a Cenab-ı Hak'tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun...

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Radyo ve televizyon tarihimizin unutulmaz isimlerinden Halit Kıvanç’a Allah’tan rahmet; ailesine, medya camiamıza ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Güler yüzü, heyecan ve ferahlık dolu sesi, programları, beyefendiliği hep hayırla anılacak. Mekanı cennet olsun.

class="medyanet-inline-adv">

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy:Televizyon ve radyo tarihimizin duayeni, usta gazeteci Halit Kıvanç'ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Kendisini hep güler yüzüyle hatırlayacağız. Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Radyo, televizyon ve basın camiamızın örnek ismi Halit Kıvanç’ı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Halit Kıvanç beyefendiye Allah’tan rahmet, ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu: Türk spor basınının duayen ismi, Dünya Kupası’nın unutulmaz sesi Halit Kıvanç'ın vefat haberini üzüntüyle öğrendim. Başımız sağ olsun. Mekanı cennet olsun…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Heyecanlarımızın sesi, radyo ve televizyonda duayen sunucu HALİT KIVANÇ aramızdan ayrıldı. Pek çok dünya kupasının finalini televizyon ve radyodan sunan, mesleğinde ilklerin ismi Halit Kıvanç’a Allah’tan rahmet; yakınlarına, televizyon ve spor camiasına başsağlığı diliyorum.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun:  Radyo ve Televizyon tarihimizin en önemli, en sembol isimlerinden biri olan Sayın Halit Kıvanç’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Sayın Kıvanç’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm medya camiamıza başsağlığı diliyorum.

class="medyanet-inline-adv">

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya: Halit Kıvanç, siyah beyaz TRT yıllarının en renkli simalarındandı. Güzel Türkçesi ve nezaketiyle radyolarımızın unutulmaz sesi, futbol maçlarının aranan ismiydi. Halit Ağabey’e Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesinin, sevenlerinin ve halkımızın başı sağ olsun.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Duayen gazeteci ve sunucu Halit Kıvanç’ın vefatından dolayı büyük üzüntü duydum. Halit Kıvanç’a Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Hatıralarımızda derin izler bırakan, ülkemizin yetiştirdiği duayenlerden Halit Kıvanç'ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Türk basını büyük bir değerini yitirdi... Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun...

 

 

 

 

 

 

 

 

ALINTI KAYNAK: https://www.hurriyet.com.tr/gundem/omer-celik-radyo-televizyon-tarihimizin-buyuk-ismi-halit-kivanci-kaybettik-42159424

YORUM YAZ