Malatya’daki depreme bir kişi, sokakta ciğer satarken yakalandı

Malatya’da bugün meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depreme Soykan Meydanı’na kurduğu seyyar tezgahında ciğer satarken yakalanan Atakan Aladağ, çevredeki birçok binanın peş peşe yıkıldığını, tek yaptıklarının ise dua etmek olduğunu söyledi.

Malatya’da saat 12.04’te meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde kent merkezinde birçok bina yıkılırken, ilk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybetti, 100’den fazla kişi de yaralandı.

Depreme Soykan Meydanı’na kurduğu seyyar tezgahında ciğer satarken yakalanan Atakan Aladağ, çevredeki birçok binanın peş peşe yıkıldığını, tek yaptıklarının ise dua etmek olduğunu söyledi.

“Ciğer satıyordum, depremle birlikte herkes meydana yığıldı”

Kahramanmaraş merkezli depremleri unutup normal hayata dönmeye çalıştıkları sırada meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremle büyük bir koku ve panik yaşandığını aktaran Aladağ, şu ifadeleri kullandı:

Meydana kurduğum tezgahla ciğer satıyordum, depremle birlikte herkes meydana yığıldı. Çevredeki binalar yıkılmaya başladı. Her yeri toz bulutu sardı. Ne yapacağımızı şaşırdık, herkes bir yerlere kaçtı. Hiç beklenmedik bir anda oldu. Tam depremi unuttuk derken tekrar başladı. Tek yaptığımız dua etmek oldu.

“Ölüm korkusu insanı her şeyden vazgeçiriyor”

Dükkanından eşya çıkarırken depreme yakalanan Ramazan Taner ise, “Bir haftadır Mersin’deydim, bugün geldim. Dükkandan eşya çıkarırken deprem oldu, hemen kaçtık. Ölüm korkusu insanı her şeyden vazgeçiriyor. Bilmiyoruz halimiz ne olacak. Ne yaptığımızı, ne ettiğimizi bilmiyoruz” diye konuştu.

Malatya'daki depreme bir kişi, sokakta ciğer satarken yakalandı
Malatya'daki depreme bir kişi, sokakta ciğer satarken yakalandı
Malatya'daki depreme bir kişi, sokakta ciğer satarken yakalandı
Malatya'daki depreme bir kişi, sokakta ciğer satarken yakalandı

ALINTI KAYNAK: https://www.ensonhaber.com/yasam/malatyadaki-depreme-bir-kisi-sokakta-ciger-satarken-yakalandi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir