Fotoğraflar paylaşıldı, dünya bu iddiayı konuşuyor! 3 farklı Putin mi var?

22.03.2023 - Çarşamba 12:52

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş devam ederken Rusya Devlet Başkanı Putin'in dublör kullandığına dair iddialar yeniden gündeme geldi. Ukrayna, Kırım ve Mariupol'e ziyaretinde Putin'in yerine dublörünün gittiğini iddia etti. İspat olarak da üç farklı çeneye sahip fotoğraf gösterildi.

PUTİN'DEN İŞGAL ALTINDAKİ BÖLGELERE ZİYARET

Putin, Kırım’ın Rusya tarafından gayrimeşru bir referandumla 16 Mart 2014’te ilhak edilmesinin yıldönümü haftasında Kırım’a gelmişti. Sivastopol Valisi Mikhail Razvozhaev, Putin’in Kırım ziyaretini doğrulayarak çocuklar için olan bir sanat okulunun açılışına katıldığını belirtmişti. Temaslarını tamamlayan Putin’in binadan ayrılırken resmi aracı kendisinin kullandığı görülmüştü.

rusya-devlet-baskani-putin-kirimda_9727_dhaphoto4

rusya-devlet-baskani-putin-kirimda_9727_dhaphoto1

Putin, Kırım'dan sonra Rus ordusunun kontrolündeki Mariupol kentine gelmişti. Kremlin’den yapılan açıklamada, “Vladimir Putin helikopterle Mariupol'a geldi. Şehrin çeşitli semtlerini gezdi, sahil şeridindeki yat kulübü, tiyatro binası, tarihi yerleri inceledi. Putin, Nevsky bölgesinde yerel sakinlerle konuştu. Ailelerden birinin daveti üzerine evlerine gitti” ifadeleri kullanılmıştı.

rusya-devlet-baskani-putin-mariupolda-2_8748_dhaphoto8

rusya-devlet-baskani-putin-mariupolda-2_8748_dhaphoto1

3 FARKLI PUTİN Mİ VAR?

Gerçekleşen ziyaretlerin ardından Ukrayna istihbaratından dikkat çeken bir iddia geldi. İddiaya göre ziyareti gerçekleştirenin Putin değil dublörünün olduğu ifade edildi. Söz konusu iddia yayınlanan 3 farklı fotoğrafla dayandırıldı. Fotoğraflarda Putin'in çene yapısının farklı olduğu görüldü. Rus liderin, 3 dublörü estetik operasyonlarla kendine benzettiği ve zaman zaman ortaya çıktıları ifade ediliyor. Böylelikle suikast ihtimalini azalttığı ve hastalığını sakladığı öne sürüldü.

1

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Irak'ta teröristleri taşıyan helikopterler düşmüştü! Pentagon'dan yeni açıklamaIrak'ta teröristleri taşıyan helikopterler düşmüştü! Pentagon'dan yeni açıklama
Van'a akın ettiler! Sınır kapısında yoğunluk oluştuVan'a akın ettiler! Sınır kapısında yoğunluk oluştu
AK Parti'nin gizli planı ne? AK Parti'nin gizli planı ne?

ALINTI KAYNAK: https://www.mynet.com/fotograflar-paylasildi-dunya-bu-iddiayi-konusuyor-3-farkli-putin-mi-var-110107108054

YORUM YAZ