Emoji Anlamları 2023: WhatsApp, Facebook ve Instagram'da En Çok Kullanılan Yüz, Kalp, El İşaretleri ve Hayvan Emojilerinin Anlamları Nelerdir? - Teknoloji Haberleri

27.02.2023 - Pazartesi 01:30

Emojiler günümüzde yaygın olarak mesajlaşırken kullandığımız ifadelerden birisidir. Özellikle anlık mesajlaşma uygulamaları WhatsApp, Telegram ve İnstagram, Facebook, Twitter gibi pek çok sosyal medya platformlarında kullanılır. Bazen karakterlerden oluşan emoji, yüz ifadeleri, ortak nesneler, yerler ve hava durumu türleri ve hayvanlar dahil olmak üzere çeşitli türlerde bulunur. Her birinin farklı anlamı vardır.

class="medyanet-inline-adv">

Emoji Anlamları 2023

😀

Sırıtan yüz. Basit, açık gözleri ve bazı platformlarda üst dişlerini ve dilini gösteren geniş, açık bir gülümsemeye sahip sarı bir yüz. Genellikle genel zevk ve iyi neşe veya mizah taşır.

😃  

İri gözlü sırıtan yüz. Bazı platformlarda üst dişlerini ve dilini gösteren, gülümseyen gözleri ve geniş, açık bir gülümsemesi olan sarı bir yüz. Genellikle genel mutluluk ve iyi huylu eğlence ifade eder.

😄

Bazı platformlarda üst dişlerini ve dilini gösteren, gülümseyen gözleri ve geniş, açık bir gülümsemesi olan sarı bir yüz. Genellikle genel mutluluk ve iyi huylu eğlence ifade eder. Sırıtan Yüz ve Büyük Gözlü Sırıtan Yüze benzer, ancak daha sıcak, daha az heyecanlı gözlerle.

😁

Peynir der gibi gülümseyen gözleri ve ağız dolu bir sırıtış. Genellikle parlak, tatmin edici bir mutluluğu ifade eder. Ton, sıcak, aptal, eğlenmiş veya gururlu dahil olmak üzere değişir. 

class="medyanet-inline-adv">

😆

Geniş, açık bir gülümseme ve buruşmuş, X şeklinde gözleri olan sarı bir yüz. Genellikle heyecan veya içten kahkahalar taşır.

😅

Gülen Gözlerle Sırıtan Yüz ile aynı sırıtış ve gözlere sahiptir. Ancak sol gözünün üzerinde tek, mavi bir ter damlası var. Sinirleri veya rahatsızlığı tasvir etmek için tasarlanmıştır.

😂

Kalkık kaşlar ve gülen gözler. Gülmekten gözümden yaşlar geldi anlamındadır. Bir şeyin komik veya hoş olduğunu göstermek için yaygın olarak kullanılır.

🤣

Gülmekten yerlere yattım anlamındadır. Sanki yerde gülerek yuvarlanıyormuş gibi yana yatırılmış. 

🙂

Hafifçe gülen bu emoji olumlu, mutlu ve arkadaşça duygular taşır. Tonu aynı zamanda tepeden bakan, pasif-agresif veya ironik olabilir, sanki bu gerçekten iyi değilken iyi diyormuş gibi.

🙃 

Ters çevrilmiş hafifçe gülen surat. Genellikle ironi, alay, şaka veya aptallık veya aptallık duygusu iletmek için kullanılır.

😉

Genellikle sol gözü hafif bir gülümsemeyle kırpan yüz. Şaka, flört, gizli anlam veya genel bir pozitifliğe işaret edebilir. Eğlenceli, sevecen veya ironik dahil olmak üzere değişir.

😊

Gülümseyen gözleri olan sarı bir yüz ve pembe yanaklara dönüşen geniş, kapalı bir gülümseme. Genellikle gerçek mutluluğu ve sıcak, olumlu duyguları ifade eder.

class="medyanet-inline-adv">

😇

Gülümseyen gözleri olan sarı bir yüz, kapalı bir gülümseme ve tepede genellikle mavi olan hale. Genellikle melekleri, duaları ve kutsamaları temsil eder. İyi işler yapmak gibi meleksi davranışları da ifade etmektedir.

🥰

Gülümseyen gözleri, kapalı bir gülümsemesi, pembe yanakları ve kafasının etrafında birkaç kalbi olan yüz. Bir dizi mutlu, sevecen duyguyu, özellikle de aşık olmayı ifade eder.

😍

Kalp şeklinde gözleri gülen yüz. Genellikle coşkulu aşk, delicesine aşık olma ve hayranlık duyguları taşır, örneğin, bu kişiyi veya şeyi seviyorum/aşığım.

🤩

Gözleri yıldız sırıtan emoji. Birinin veya bir şeyin şaşırtıcı, büyüleyici, etkileyici veya heyecan verici olduğunu ifade eder.

😘

Kalpli öpücük gönderen emoji. Bir veda öpücüğü veya iyi geceler öpücüğünü temsil edebilir ve daha genel olarak sevgi ve şefkat duygularını iletebilir. Hem romantik aşk, hem teşekkür etmek için kullanılır.

😗

Öpücük gönderen emoji. Genellikle sevgi ve şefkat duygularını taşır. Bu emoji bazen ıslığı temsil etmek için alınır. Yanlış bir şey yaptıktan sonra gelişigüzel bir şekilde ıslık çalan bir kişi olarak, şaşkınlık, hayranlık, küçümseme veya sahte masumiyet gibi duyguları iletebilir.

class="medyanet-inline-adv">

 

😚 

Kapalı gözlerle öpücük gönderen emoji. Gülümseyen gözleri, pembe yanakları ve öpücük veren büzülmüş dudakları olan sarı bir yüz. Genellikle romantik aşk ve sevgi duygularını taşır. 

😙

Gülen gözlerle öpücük gönderen emoji. Genellikle sevgi ve şefkat duygularını taşır. Öpücük gönderen emoji ıslığı temsil etmek için alınır. Şaşkınlık, hayranlık, küçümseme veya sahte masumiyet gibi duyguları, elleri cebinde, burada bakılacak bir şey yok dercesine yanlışlıkla ıslık çalan bir kişi olarak iletebilir.

 

😋 

Canı yemek çeken emoji. Bir yemeğin lezzetli olduğunu ifade etmek için yaygın olarak kullanılır. Bir kişinin çekici olduğunu da ifade edebilir. 

😛

Dilini dışarı çıkaran emoji. Eğlence, heyecan, aptallık, sevimlilik, mutluluk veya şaka gibi bir duyguyu çeşitli şekillerde iletebilir.

class="medyanet-inline-adv">

😜

Gözünü kırpan ve dili dışarda emoji. Genellikle bir eğlence, heyecan, kaçıklık, soytarılık veya şaka duygusu taşır.

🤪

Deli gibi bir surat yapan emoji. Genellikle aptalca davranmak, eğlenmek ve parti yapmak gibi aktivitelerin yanı sıra deli gibi argo terimlerin çeşitli anlamlarını genellikle olumlu bir şekilde temsil eder. Daha genel olarak bir tuhaflık ruhu taşıyabilir.

😝

Gözleri içeri bakan dili dışarda emoji. Genellikle eğlence, heyecan, oyunculuk, neşe ve mutluluk duygusu taşır.

🤑

Gözleri ve dili para olan emoji. Para kazanmak, zenginliği sevmek, zengin olmak veya zengin hissetmek ve başarı ve mükemmellik kavramları dahil olmak üzere parayla ilgili çok çeşitli anlamlara gelir.

🤗

Sarılan yüz emojisi. Teşekkür ve destek sunmak, sevgi ve ilgi göstermek veya daha genel olarak sıcak, olumlu duyguları ifade etmek için kullanılabilir. El hareketi nedeniyle, genellikle caz ellerini temsil etmek için kullanılır ve heyecan, coşku veya gelişme veya başarı duygusu gibi duyguları belirtir.

🤭

Eliyle ağzını kapatan emoji. Ciddi bir sürpriz, şok, endişe veya özür nedeniyle nefes nefese kaldığını düşündüren emoji. Utangaç kahkahaları veya utanmayı çağrıştırır.

 

🤫

Sessiz ol emojisi. Sessizlik, gizlilik ve ihtiyatlılık anlamına gelmektedir.

🤔

Düşünen yüz emojisi. Düşünen veya derin düşüncelere dalmış bir kişiyi göstermek için tasarlanmıştır. Genellikle bir şeyi veya birini sorgular veya "bunu bilmiyorum" anlamında kullanılır. Ciddi, şüpheci ve alaycı anlamlarına da gelebilir.

 

🤐

Ağızı fermuarlı emoji. Bir sırrı saklamak anlamına veya bir konu konusunda konuşmaması gerektiğini ifade eder.

🤨

Kaşı yukarı kalkık emoji. Düz, nötr ağızlı ve çatık kaşlı sarı bir yüz. Şüphe, şüphecilik, endişe, düşünme, inanmama ve onaylamama dahil olmak üzere çok çeşitli duygular taşır.

😑

Tarafsız bir duyguyu betimlemeyi amaçlar. Ancak endişeyi ya da aşırıya kaçan bir mizah anlayışı iletmek için de kullanılır.

😶

Ağızı olmayan emoji. Anlam büyük ölçüde değişir, ancak genellikle suskunluğu, alçakgönüllülüğü ve sessizliği ifade eder. Ayrıca hayal kırıklığı ve üzüntü gibi olumsuz duygu mesajları da içerebilir. 

😏

Ukalaca gülen emoji. Kurnaz, kendini beğenmiş veya yaramaz yüz ifadesidir. Flört anlamı da taşımaktadır. 

😒

Memnun olmayan yüz ifadesi. Hoşnutsuzluk, huysuzluk ve şüphecilik gibi çeşitli olumsuz duyguları yan gözle bakıyormuş gibi ileten anlamına gelmektedir.

🙄

Gözlerini deviren yüz. Göz devirme hareketinde olduğu gibi, genellikle küçümseme, onaylamama, hayal kırıklığı veya can sıkıntısı ifade eder. Şakacı, küstah, kırgın, alaycı, her neyse der gibi anlamlara da gelir.

😬

Dişlerini gösteren yüz. Bir dizi olumsuz veya gergin duyguyu, özellikle sinirlilik, utanma veya beceriksizliği temsil edebilir. 

🤥

Pinokyo veya yalan emojisi. Yalan söylemeyi, yalancıyı, sahtekârlık kavramlarını temsil edebilir. Bazen inanmadığını (örneğin, Şaka yapıyor olmalısın) veya utandığını (örneğin, yalan söylerken yakalanmış gibi) ifade etmek için kullanılır.

😌

Rahatlamış yüz. Memnuniyet, sakinlik, huzur ve rahatlama gibi çeşitli hoş duygular taşır. Ayrıca daha genel olarak mutluluk veya iyi huylu mizah duygularını da iletebilir.

😔

Dalgın, pişman bir yüz. Hüzünlü, kapalı gözleri, çatılmış kaşları ve hafif, düz bir ağzı olan sarı bir yüz olarak tasvir edilmiştir. Hayal kırıklığına uğramış, incinmiş veya yalnız hissetmek gibi çeşitli üzücü duyguları iletebilir.

😪

Uykucu yüz. Gözleri kapalı, ağzı hafifçe açık ve burnundan baloncuk çıkıyor. Bu kabarcıklar, bir karakterin yorgun olduğunu veya uyuduğunu gösterir. Bazen üzüntü, memnuniyetsizlik veya hastalık ifade etmek için de kullanılır.

🤤

Salya akıtan emoji. Genellikle bir kişiye (seksi, çekici) veya nesneye (örneğin lezzetli yemek) duyulan arzuyu göstermek için kullanılır. Ayrıca birinin yorgun veya uyuduğunu da temsil edebilir.

😴

Uyuyan surat emojisi. Birinin aşırı derecede yorgun olduğunu, uykuya dalmanın eşiğinde olduğunu veya hatta bir şeyin o kadar sıkıcı olduğunu ve uyuyakaldığını göstermek için kullanılır.

😷

Maskeli yüz. Bir salgın sırasında hastanelerdeki sağlık çalışanlarının yanı sıra genel halk tarafından kullanılan beyaz cerrahi maske takan sarı bir yüz. Hastalığı önlemek veya havadan bulaşan hastalıkları önlemek için giyilebilir.

🤒

Ağzında termometre olan yüz. Genellikle kırmızı yanaklar ateşi olduğunu tasvir eder. Bir hasta, soğuk algınlığı veya grip olan bir kişiyi temsil etmek için kullanılabilir.

🤕

Bandajlı emoji. Fiziksel yaralanmayı veya acıyı temsil edebilir, aynı zamanda bazen ironik bir etki için duygusal incinmeyi de ifade eder.

🤢

Endişeli gözleri ve şişmiş, genellikle kırmızı yanakları olan, sanki kusmuğu geri tutuyormuş gibi, hastalıklı yeşil bir yüz. Fiziksel hastalığı veya genel iğrenmeyi temsil edebilir.

🤮

Kusan emoji. Genellikle kusmayı ifade etmek için kullanılır. Fiziksel hastalığı veya iğrenmeyi de temsil edebilir.

🥵

Kızarmış yüz. Kaşları çatılmış, dili dışarı fırlamış ve yüksek sıcaklıklardan aşırı ısınmış gibi ter damlacıkları olan kırmızımsı-turuncu bir yüz. Fiziksel çekiciliği de temsil edebilir. 

🥶

Donan yüz. Aşırı soğuktan donmuş gibi, genellikle yanaklarına veya çenesine yapışan buz sarkıtlarıyla tasvir edilen, dişleri gıcırdayan buz mavisi bir yüz. Ayrıca düşmanlığı veya mükemmelliği temsil edebilir.

🤯

Kafası patlayan emoji. Akıllara durgunluk veren ifadenin görsel bir biçimi, şok, huşu, şaşkınlık ve inançsızlık gibi duyguları temsil edebilir.

 

🥳 

Parti yüz. Neşeli günleri kutlamak ve daha genel olarak güzel zamanların tadını çıkarmak için kullanılır.

😎

Güneş gözlüklü surat. kendinden emin, cool, kaygısız bir tutum veya bir şeyin mükemmel olduğunu ifade edebilir. 

🧐

Tek gözlük takan emoji. Genellikle, sanki dikkatli bir incelemedeymiş gibi kaşı çatık ve baş hafifçe yukarı kalkık olan emojidir. Bazen şüpheci veya ironik bir gözlem duygusuyla veya bazı içeriğe daha yakından bakmayı teşvik ederek birinin bir şey üzerinde kafa yorduğunu, değerlendirdiğini veya sorguladığını gösterebilir.

😕

Şaşıran yüz emojisi. Açık gözleri ve çarpık kaşları, sanki yanaklarını buruşturuyor veya dudaklarını çiğniyormuş gibi. Kendinden emin olmayan bir bakış. Kafa karışıklığını ifade etse de, genellikle üzüntü ve hayal kırıklığı için kullanılır.

😮

Ağzı açık emoji. Olay karşısında yaşanılan şaşkınlık duygusunu iletmek için kullanılır. 

😲

Açık gözleri, kalkık kaşları ve açık ağzı olan sarı bir yüz. Sanki şoktan ya da şaşkınlıktan nefes nefese kalıyor. Genellikle üst dişlerini göstererek tasvir edilmiştir. Huşu, şaşkınlık, hayranlık, inanmama, heyecan veya endişe gibi çok çeşitli duyguları iletebilir.

😳

Utanan emoji. Utanç gibi duyguları tasvir etmek amaçlanmıştır, ancak anlamı çok geniş bir yelpazede değişir. Diğer duyular arasında şaşırma, inanmama, hayranlık, sevgi ve heyecan sayılabilir.

🥺

Yalvaran emoji. Yalvarır gibi bakışla kaşları çatılmış bir yüz. Sevgi dolu bir jest tarafından hayranlığı veya duyguyu temsil edebilir.

😰

Soğuk ter döken emoji. Genellikle üzüntü, hayal kırıklığı, korku ve endişe gibi duyguları taşır.

😥

Üzgün ama rahatlayan emoji. Küçük, açık gözleri, hafif çatık kaşları ve endişeden sanki tek bir ter damlası damlayan yüz. Hayal kırıklığına uğramış ama rahatlamış yüz olarak da bilinir, gülen suratın üzgün olduğunu, ancak işlerin daha da kötüye gitmediği için minnettar olduğunu gösterir. Genellikle hafif derecelerde hayal kırıklığı ve üzüntü ifade eder.

😭

Ağlayan emoji. Bir olaya oldukça fazla üzüldüğünü belirtir. Teselli edilemez kederi ve acının yanı sıra gülmekten ağlıyorum anlamında da kullanılır. 

Kalp Emoji Anlamları 2023

🤍

Beyaz kalp, iyi duyguları anlatır, saflığa işaret eder. 

🖤

Siyah kalp kederi veya bir tür kara mizahı ifade etmek için kullanılabilir. Üzüntü ve keder ifade etmek için kullanılır.

💙

Mavi kalp emojisi sevgi sadakat ve dostluğu temsil eder. 

🤎

Kahve ve çikolata rengi olarak bilinen bu emoji dostluğu ve sevgiyi de ifade eder.

🧡

Turuncu kalp tutku, sevgi ve romantizm duygusu taşır. Bununla birlikte çok yakın arkadaşlık ve derin hisleri tanımlamak için de rol oynar.

💚

Arkadaşça sevgiye işaret eder. Bazen kıskançlığı ima etmek için de kullanılabilir. Doğa ve çevreyle ilgili cümlelerde anlamı güçlendirir.

💜

Mor kalp şefkat sevgi, anlayış, beğenme gibi anlamları taşımaktadır. Moda, cazibe, zenginlik ve gösteriş ifadesi olarak da kullanılır.

❤️

Kırmızı kalp emojisi aşkı ve sevgiyi temsil etmektedir. Birbirine karşı büyük tutku, sevgi ve romantizm duygusu taşıyan insanlar arasında kullanılır.

El Emojileri Anlamları

✋ Yükseltilmiş El: Selamlama, karşılama veya “dur” anlamlarına gelir. Aynı zamanda da beşlik çakmak veya sınıfta el kaldırmak anlamlarına da gelmektedir.

👐 Açık Eller: Açık eller, sevgiyi, hoşgörüyü anlatır. Aynı zamanda da özlediğine ve sevdiğin birine uzanmak istediğinde de kullanılabilir.

✌ Zafer İşareti: Zafer anlamına gelmektedir.

🤲 İki Avuç Açık: Dua etmek ve şükretmek anlamlarında kullanılır. Birisine “Teşekkür ederim” anlamlarında da kullanılır.

🤝 Tokalaşma Emojisi: Tokalaşmayı, tebrik etmeyi ifade eder. Bir diğer anlam olarak vedalaşmayı ifade edebilir.

👏 Alkış Emojisi: Bir başarıyı kutlama, tebrik etmek için kullanılmaktadır.

👍 Beğenme Emojisi: Onaylamak ve doğrulamak anlamına gelir. 

👎 Beğenmeme Emojisi: Beğenme emojisinin tam tersidir. Onaylamama, bir fikre veya düşünceye katılmama, beğenmeme gibi anlamlarını taşır.

👊 Yumruk Emojisi: Birini yumruklamak veya başka bir kişiye yumruk atma anlamlarına gelir. Anlaşma veya selamlama için de kullanılır

✊ Yükseltilmiş Yumruk: Herhangi bir parmak kaldırılmadığından, sıfır öğeleri temsil etmek için de kullanılabilir. Bazen direniş veya meydan okuma anlamlarına da gelmektedir.

🤘 Boynuz Parmaklar: Metal rock sevenlerin sıklıkla kullandığı emojilerdendir. Kötü şans ve talihsiz olayları simgelemek amacıyla da kullanılmaktadır.

🤙 Ara Beni: Ara beni”, “haberleşelim” anlamları taşır.

En Çok Kullanılan Emojiler Nelerdir?

Gülen Yüzler ve İnsanlar 

😀 😃 😄 😁 😆 😅 😂 🤣 😇 😉 😊 🙂 🙃  😋 😌 😍 🥰 😘 😗 😙 😚 🤪 😜 😝 😛 🤑 😎 🤓 🧐 🤠 🥳 🤡 😏 😶  😐  😑 😒 🙄 🤨 🤔 🤫 🤭  🤗 🤥 😳 😞 😟 😤 😠 😡 🤬 😔 😕 🙁 😬 🥺 😣 😖 😫 😩 🥱 😪 😮‍💨 😮 😱 😨 😰 😥 😓 😯 😦 😧 😢 😭 🤤 🤩 😵 😵‍💫 🥴 😲 🤯 🤐 😷 🤕 🤒 🤮 🤢 🤧 🥵 🥶 😶‍🌫️ 😴 💤 😈 👿 👹 👺 💩 👻 💀 ☠ 👽 🤖 🎃 😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾 👐 🤲 🙌 👏 🙏 🤝 👍 👎 👊 ✊ 🤛 🤜 🤞 ✌ 🤘 🤟 👌 🤏 👈 👉 👆 👇 ☝ ✋ 🤚 🖐 🖖 👋 🤙 💪 🦾 🖕  ✍ 🤳 💅 🦵 🦿 🦶 👄 🦷 👅 👂 🦻 👃 👁 👀 🧠  🦴 👤 👥 🗣 👶 👧 🧒 👦 👩 🧑 👨 👩‍🦱 🧑‍🦱 👨‍🦱 👩‍🦰 🧑‍🦰 👨‍🦰 👱‍♀️ 👱 👱‍♂️ 👩‍🦳 🧑‍🦳 👨‍🦳 👩‍🦲 🧑‍🦲 👨‍🦲 🧔‍♀️ 🧔 🧔‍♂️ 👵 🧓 👴 👲 👳‍♀️ 👳 👳‍♂️ 🧕 👼 👸 🤴 👰 👰‍♀️ 👰‍♂️ 🤵‍♀️ 🤵 🤵‍♂️ 🙇‍♀️ 🙇 🙇‍♂️ 💁‍♀️ 💁 💁‍♂️ 🙅‍♀️ 🙅 🙅‍♂️ 🙆‍♀️ 🙆 🙆‍♂️ 🤷‍♀️ 🤷 🤷‍♂️ 🙋‍♀️ 🙋 🙋‍♂️ 🤦‍♀️ 🤦 🤦‍♂️ 🧏‍♀️ 🧏 🧏‍♂️ 🙎‍♀️ 🙎 🙎‍♂️ 🙍‍♀️ 🙍 🙍‍♂️ 💇‍♀️ 💇 💇‍♂️ 💆‍♀️ 💆 💆‍♂️ 🤰  🤱 👩‍🍼 🧑‍🍼 👨‍🍼 🧎‍♀️ 🧎 🧎‍♂️ 🧍‍♀️ 🧍 🧍‍♂️ 💃 🕺 👫 👭 👬 🧑‍🤝‍🧑 👩‍❤️‍👨 👩‍❤️‍👩 💑 👨‍❤️‍👨 👩‍❤️‍💋‍👨 👩‍❤️‍💋‍👩 💏 👨‍❤️‍💋‍👨 ❤ 🧡 💛 💚 💙 💜 🤎 🖤 🤍 💔 ❣ 💕 💞 💓 💗 💖 💘 💝 ❤️‍🔥 ❤️‍🩹 💟 

Hayvanlar ve Doğa 

🐶 🐱 🐭 🐹 🐰 🐻 🧸 🐼 🐻‍❄️ 🐨 🐯 🦁 🐮 🐷 🐽 🐸 🐵 🙈 🙉 🙊 🐒 🦍 🦧 🐔 🐧 🐦 🐤 🐣 🐥 🐺 🦊 🦝 🐗 🐴 🦓 🦒 🦌 🦘 🦥 🦦 🦄 🐝 🐛 🦋 🐌 🐞 🐜 🦗 🕷 🕸 🦂 🦟  🦠 🐢 🐍 🦎 🐙 🦑 🦞 🦀 🦐 🦪 🐠 🐟 🐡 🐬 🦈 🐳 🐋 🐊 🐆 🐅 🐃 🐂 🐄 🐪 🐫 🦙 🐘 🦏 🦛 🐐 🐏 🐑 🐎 🐖 🦇 🐓 🦃 🕊 🦅 🦆 🦢 🦉 🦩 🦚 🦜 🐕 🦮 🐕‍🦺 🐩 🐈 🐈‍⬛ 🐇 🐀 🐁 🐿 🦨 🦡 🦔 🐾 🐉 🐲 🦕 🦖 🌵 🎄 🌲 🌳 🌴 🌱 🌿 ☘ 🍀 🎍 🎋 🍃 🍂 🍁 🌾  🌺 🌻 🌹 🥀 🌷 🌼 🌸  💐 🍄 🐚  🌎 🌍 🌏 🌕 🌖 🌗 🌘 🌑 🌒 🌓 🌔 🌙 🌚 🌝 🌛 🌜 ⭐ 🌟 💫 ✨ ☄ 🪐 🌞 ☀ 🌤 ⛅ 🌥 🌦 ☁ 🌧 ⛈ 🌩 ⚡ 🔥 💥 ❄ 🌨 ☃ ⛄ 🌬 💨 🌪 🌫 🌈 ☔ 💧 💦 🌊 

Yiyecek ve İçecek 

🍏 🍎 🍐 🍊 🍋 🍌 🍉 🍇 🍓 🍈 🍒  🍑 🥭 🍍 🥥 🥝 🍅 🥑 🍆 🌶 🥒 🥬 🥦 🧄 🧅 🌽 🥕 🥗 🥔 🍠 🌰 🥜  🍯 🍞 🥐 🥖  🥨 🥯 🥞 🧇 🧀 🍗 🍖 🥩 🍤 🥚 🍳 🥓 🍔 🍟 🌭 🍕 🍝 🥪 🌮 🌯  🥙 🧆 🍜 🥘 🍲  🥫  🧂 🧈 🍥 🍣 🍱 🍛 🍙 🍚 🍘 🥟 🍢 🍡 🍧 🍨 🍦 🍰 🎂 🧁 🥧 🍮 🍭 🍬 🍫 🍿 🍩 🍪 🥠 🥮 ☕ 🍵  🥣 🍼 🥤  🧃 🧉 🥛  🍺 🍻 🍷 🥂 🥃 🍸 🍹 🍾 🍶 🧊 🥄 🍴 🍽 🥢 🥡 

Aktiviteler 

⚽ 🏀 🏈 ⚾ 🥎 🎾 🏐 🏉 🎱 🥏  🏓 🏸 🥅 🏒 🏑 🏏 🥍 🥌 ⛳ 🏹 🎣 🤿 🥊 🥋 ⛸ 🎿 🛷 ⛷ 🏂 🏋️‍♀️ 🏋 🏋️‍♂️ 🤺 🤼‍♀️ 🤼 🤼‍♂️ 🤸‍♀️ 🤸 🤸‍♂️ ⛹️‍♀️ ⛹ ⛹️‍♂️ 🤾‍♀️ 🤾 🤾‍♂️ 🧗‍♀️ 🧗 🧗‍♂️ 🏌️‍♀️ 🏌 🏌️‍♂️ 🧘‍♀️ 🧘 🧘‍♂️ 🧖‍♀️ 🧖 🧖‍♂️ 🏄‍♀️ 🏄 🏄‍♂️ 🏊‍♀️ 🏊 🏊‍♂️ 🤽‍♀️ 🤽 🤽‍♂️ 🚣‍♀️ 🚣 🚣‍♂️ 🏇 🚴‍♀️ 🚴 🚴‍♂️ 🚵‍♀️ 🚵 🚵‍♂️ 🎽 🎖 🏅 🥇 🥈 🥉 🏆 🏵 🎗 🎫 🎟 🎪 🤹‍♀️ 🤹 🤹‍♂️ 🎭 🎨 🎬 🎤 🎧 🎼 🎹  🥁  🎷 🎺 🎸 🪕 🎻 🎲 🧩 ♟ 🎯 🎳 🪀 🪁 🎮 👾 🎰 👮‍♀️ 👮 👮‍♂️ 👩‍🚒 🧑‍🚒 👨‍🚒 👷‍♀️ 👷 👷‍♂️ 👩‍🏭 🧑‍🏭 👨‍🏭 👩‍🔧 🧑‍🔧 👨‍🔧 👩‍🌾 🧑‍🌾 👨‍🌾 👩‍🍳 🧑‍🍳 👨‍🍳 👩‍🎤 🧑‍🎤 👨‍🎤 👩‍🎨 🧑‍🎨 👨‍🎨 👩‍🏫 🧑‍🏫 👨‍🏫 👩‍🎓 🧑‍🎓 👨‍🎓 👩‍💼 🧑‍💼 👨‍💼 👩‍💻 🧑‍💻 👨‍💻 👩‍🔬 🧑‍🔬 👨‍🔬 👩‍🚀 🧑‍🚀 👨‍🚀 👩‍⚕️ 🧑‍⚕️ 👨‍⚕️ 👩‍⚖️ 🧑‍⚖️ 👨‍⚖️ 👩‍✈️ 🧑‍✈️ 👨‍✈️ 💂‍♀️ 💂 💂‍♂️ 🕵️‍♀️ 🕵 🕵️‍♂️ 🤶 🧑‍🎄 🎅 🕴️‍♀️ 🕴 🕴️‍♂️ 🦸‍♀️ 🦸 🦸‍♂️ 🦹‍♀️ 🦹 🦹‍♂️ 🧙‍♀️ 🧙 🧙‍♂️ 🧝‍♀️ 🧝 🧝‍♂️ 🧚‍♀️ 🧚 🧚‍♂️ 🧞‍♀️ 🧞 🧞‍♂️ 🧜‍♀️ 🧜 🧜‍♂️ 🧛‍♀️ 🧛 🧛‍♂️ 🧟‍♀️ 🧟 🧟‍♂️ 🚶‍♀️ 🚶 🚶‍♂️ 👩‍🦯 🧑‍🦯 👨‍🦯 🏃‍♀️ 🏃 🏃‍♂️ 👩‍🦼 🧑‍🦼 👨‍🦼 👩‍🦽 🧑‍🦽 👨‍🦽 👯‍♀️ 👯 👯‍♂️ 👪 👨‍👩‍👧 👨‍👩‍👧‍👦 👨‍👩‍👦‍👦 👨‍👩‍👧‍👧 👩‍👩‍👦 👩‍👩‍👧 👩‍👩‍👧‍👦 👩‍👩‍👦‍👦 👩‍👩‍👧‍👧 👨‍👨‍👦 👨‍👨‍👧 👨‍👨‍👧‍👦 👨‍👨‍👦‍👦 👨‍👨‍👧‍👧 👩‍👦 👩‍👧 👩‍👧‍👦 👩‍👦‍👦 👩‍👧‍👧 👨‍👦 👨‍👧 👨‍👧‍👦 👨‍👦‍👦 👨‍👧‍👧 

Seyahat ve Yerler 

🚗 🚙 🚕 🛺 🚌 🚎 🏎 🚓 🚑 🚒 🚐  🚚 🚛 🚜 🏍 🛵 🚲 🦼 🦽 🛴 🛹  🚨 🚔 🚍 🚘 🚖 🚡 🚠 🚟 🚃 🚋 🚝 🚄 🚅 🚈 🚞 🚂 🚆 🚇 🚊 🚉 🚁 🛩 ✈ 🛫 🛬 🪂 💺 🛰 🚀 🛸 🛶 ⛵ 🛥 🚤 ⛴ 🛳 🚢 ⚓ ⛽ 🚧 🚏 🚦 🚥 🛑 🎡 🎢 🎠 🏗 🌁 🗼 🏭 ⛲ 🎑 ⛰ 🏔 🗻 🌋 🗾 🏕 ⛺ 🏞 🛣 🛤 🌅 🌄 🏜 🏖 🏝 🌇 🌆 🏙 🌃 🌉 🌌 🌠 🎇 🎆  🏘 🏰 🏯 🏟 🗽 🏠 🏡 🏚 🏢 🏬 🏣 🏤 🏥 🏦 🏨 🏪 🏫 🏩 💒 🏛 ⛪ 🕌 🛕 🕍 🕋 ⛩ 

Objeler 

⌚ 📱 📲 💻 ⌨ 🖥 🖨 🖱 🖲 🕹 🗜 💽 💾 💿 📀 📼 📷 📸 📹 🎥 📽 🎞 📞 ☎ 📟 📠 📺 📻 🎙 🎚 🎛 ⏱ ⏲ ⏰ 🕰 ⏳ ⌛ 🧮 📡 🔋 🔌 💡 🔦 🕯 🧯 🗑 🛢 🛒 💸 💵 💴 💶 💷 💰  💳  🧾 💎 ⚖ 🦯 🧰 🔧  🔨 ⚒ 🛠 ⛏ 🪓  🔩 ⚙ ⛓  🧱  🔫 🧨 💣 🔪 🗡 ⚔ 🛡 🚬 ⚰  ⚱ 🏺 🔮  📿 🧿  💈 🧲 ⚗ 🧪 🧫 🧬 🔭 🔬 🕳  💊 💉 🩸 🩹 🩺 🌡  🏷 🔖 🚽  🚿 🛁 🛀  🪒 🧴 🧻 🧼  🧽 🧹 🧺  🔑 🗝  🛋 🪑 🛌 🛏 🚪   🧳 🛎 🖼 🧭 🗺 ⛱ 🗿 🛍 🎈 🎏 🎀 🧧 🎁 🎊 🎉  🎎 🎐 🏮 🪔 ✉ 📩 📨 📧 💌 📮 📪 📫 📬 📭 📦 📯 📥 📤 📜 📃 📑 📊 📈 📉 📄 📅 📆 🗓 📇 🗃 🗳 🗄 📋 🗒 📁 📂 🗂 🗞 📰  📓 📕 📗 📘 📙 📔 📒 📚 📖 🔗 📎 🖇 ✂ 📐 📏 📌 📍 🧷  🧵 🧶  🔐 🔒 🔓 🔏 🖊 🖋 ✒ 📝 ✏ 🖍 🖌 🔍 🔎 👚 👕 🥼 🦺 🧥 👖 👔 👗 👘 🥻 🩱 👙 🩲 🩳 💄 💋 👣 🧦  👠 👡 👢 🥿 👞 👟 🩰 🥾 🧢 👒 🎩 🎓 👑 ⛑ 🪖 🎒 👝 👛 👜 💼 👓 🕶 🥽 🧣 🧤 💍 🌂 ☂ 

Simgeler 

☮ ✝ ☪ 🕉 ☸ ✡ 🔯 🕎 ☯ ☦ 🛐 ⛎ ♈ ♉ ♊ ♋ ♌ ♍ ♎ ♏ ♐ ♑ ♒ ♓ 🆔 ⚛ ⚕ ☢ ☣ 📴 📳 🈶 🈚 🈸 🈺 🈷 ✴ 🆚 🉑 💮 🉐 ㊙ ㊗ 🈴 🈵 🈹 🈲 🅰 🅱 🆎 🆑 🅾 🆘 ⛔ 📛 🚫 ❌ ⭕ 💢 ♨ 🚷 🚯 🚳 🚱 🔞 📵 🚭 ❗ ❕ ❓ ❔ ‼ ⁉ 💯 🔅 🔆 🔱 ⚜ 〽 ⚠ 🚸 🔰 ♻ 🈯 💹 ❇ ✳ ❎ ✅ 💠 🌀 ➿ 🌐 ♾ Ⓜ 🏧 🚾 ♿ 🅿 🈳 🈂 🛂 🛃 🛄 🛅 🚰 🚹 ♂ 🚺 ♀ ⚧ 🚼 🚻 🚮 🎦 📶 🈁 🆖 🆗 🆙 🆒 🆕 🆓  🔢 ▶ ⏸ ⏯ ⏹ ⏺ ⏏ ⏭ ⏮ ⏩ ⏪ 🔀 🔁 🔂 ◀ 🔼 🔽 ⏫ ⏬ ➡ ⬅ ⬆ ⬇ ↗ ↘ ↙ ↖ ↕ ↔ 🔄 ↪ ↩ 🔃 ⤴ ⤵  🔤 🔡 🔠 🔣 🎵 🎶 〰 ➰ ✔ ➕ ➖ ➗ ✖  💲 💱 © ® ™ 🔚 🔙 🔛 🔝 🔜 ☑ 🔘 🔴 🟠 🟡 🟢 🔵 🟣 🟤 ⚫ ⚪ 🟥 🟧 🟨 🟩 🟦 🟪 🟫 ⬛ ⬜ ◼ ◻ ◾ ◽ ▪ ▫ 🔸 🔹 🔶 🔷 🔺 🔻 🔲 🔳 🔈 🔉 🔊 🔇 📣 📢 🔔 🔕 🃏 🀄 ♠ ♣ ♥ ♦ 🎴 👁‍🗨 🗨 💭 🗯 💬 🕐 🕑 🕒 🕓 🕔 🕕 🕖 🕗 🕘 🕙 🕚 🕛 🕜 🕝 🕞 🕟 🕠 🕡 🕢 🕣 🕤 🕥 🕦 🕧 

 

 

 

Noktalama İşaretleri ile Emojiler

:-) veya :)

:-D veya :d

:-O veya :o

:-P veya :p

;-) veya ;)

:-( veya :(

:-S veya :s

:-l veya :l

:'(

:-$ veya :$

(H) veya (h)

:-@ veya :@

:-#

8ol

8-l

^o)

:-*

+o(

:^)

*-)

8-)

l-)

(c) veya (C)

(Y) veya (y)

(N) veya (n)

(B) veya (b)

(D) veya (d)

(X) veya (x)

(Z) veya (z)

({)

(})

:-[ veya :[

(^)

(L) veya (l)

(U) veya (u)

(K) veya (k)

(G) veya (g)

(F) veya (f)

(W) veya (w)

(P) veya (p)

(~)

(@)

(&)

(T) veya (t)

(I) veya (i)

(8)

(S)

(*)

(E) veya (e)

(O) veya (o)

(M) veya (m)

(sn)

(bah)

(pl)

(ll)

(pi)

(so)

(au)

(ap)

(um)

(ip)

(co)

(mp)

(st)

(li)

(mo)

(tu)

(#)

(h5)

(yn)

 

 

Sarı Kalp Anlamı Nedir? Sarı Kalp Emojisi Ne Anlama Gelir?

Sarı Kalp Anlamı Nedir? Sarı Kalp Emojisi Ne Anlama Gelir?Haberi Görüntüle

Mavi Kalp Anlamı: WhatsApp Mavi Kalp Emojisinin Anlamı Nedir?

Mavi Kalp Anlamı: WhatsApp Mavi Kalp Emojisinin Anlamı Nedir?Haberi Görüntüle

Mor Kalp Anlamı Nedir? WhatsApp Mor Kalp Emojisi Ne Anlama Gelir?

Mor Kalp Anlamı Nedir? WhatsApp Mor Kalp Emojisi Ne Anlama Gelir?Haberi Görüntüle

ALINTI KAYNAK: https://www.milliyet.com.tr/teknoloji/emoji-anlamlari-2023-whatsapp-facebook-ve-instagramda-en-cok-kullanilan-yuz-kalp-el-ve-hayvan-emojilerinin-anlamlari-nelerdir-6618489

YORUM YAZ