Berlin Filarmoni Türkiye'deki depremzedeler için konser düzenliyor

01.03.2023 - Çarşamba 10:41

Abone ol

Türkiye'deki depremzedeler yararına yarın Berlin Filarmoni'de klasik müzik konseri verilecek.

Tanınmış müzisyenler Anna Fedorova ve Benedict Kloeckner, yarın Berlin Filarmoni'de Türkiye'deki depremzedeler yararına verecekleri konsere herkesi beklediklerini söyledi.

Türkiye sahnelerinin düzenli konukları olan ve Türkiye ile güçlü bağları bulunduğunu söyleyen Kloeckner ve Fedorova, Berlin Filarmoni'de yarın verecekleri konserle ilgili açıklamada bulundu.

Kloeckner ve Fedorova, Türkiye'yi çok sevdiklerini ve verecekleri konserle depremzedelere destek olmak için özel bir katkıda bulunmak istediklerini ifade etti.

Kloeckner, "Türkiye'de meydana gelen bu korkunç felaket karşısında şok olduk. Depremzedelerle derin bağlarımız olduğunu hissediyoruz özellikle, Türkiye'yi çok seviyoruz ve orada birçok yakın dostumuz var. Bu konserle oradaki insanlara destek olmak için özel bir katkıda bulunmak istiyoruz. Herkesi bu konserimize bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Berlin Filarmoni sahnesinde yarın gerçekleştirilecek konserde, Türk besteci Kaan Bulak'ın depremzedeler için yazdığı 'Sessizlik' adlı eserinin dünya prömiyerinin yanı sıra Beethoven, Schubert ve Brahms'ın çello sonatlarından bazıları da yer alacak.

ALINTI KAYNAK: https://www.muhalif.com.tr/haber/berlin-filarmoni-turkiyedeki-depremzedeler-icin-konser-duzenliyor-115767

YORUM YAZ