42 yıllık rekor iyilik için kırıldı! Karşıyaka-Göztepe depremzedeler için...

27.02.2023 - Pazartesi 12:28

Oluşturulma Tarihi: Şubat 27, 2023 12:04

Türkiye’yi haftalardır yasa boğan yüzyılın en büyük deprem felaketlerinin ardından yaraları bir nebze olsun sarabilmek için iyilikte birleşen İzmir’in futboldaki ezeli rakipleri Göztepe ve Karşıyaka, 42 yıllık rekoru tarihe gömdü.

class="medyanet-inline-adv">

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta yaşanan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler 11 ilimizde tarihin en büyük yıkımı ve şimdiye kadar 44 bin 374 can kaybına yol açarken, İzmir temsilcileri Kaf-Kaf ve Göz-Göz arasındaki buzlar felaketi yaşayan vatandaşlarımız için eridi. 

Depremin ilk gününden beri depremzedelere yardım seferberliğine koşup afet bölgesine onlarca tır dolusu malzeme tedarik eden Karşıyakalılar ve Göztepeliler, duygusal bir organizasyonda birleşti.

Üniversiteli taraftarlar UNİ KSK ve Göztepe UniForce’un ortak önerisiyle kulüplerin hayata geçirdiği futbolda 7 yıldır hiç karşılaşmayan iki takım arasında derbi oynanacakmış gibi bilet satılıp gelirinin deprem bölgesine aktarılması fikrine onbinler destek oldu.

İki kulübün vicdanlarda oynanacak Göztepe-Karşıyaka derbisi için 17 Şubat’ta ortak açıklamayla tanesi 50 TL’den satışa sunduğu biletlerden tam 81 bin 316 adet satıldı.

class="medyanet-inline-adv">

VİCDAN BİRLEŞTİRDİ 

Dün akşam sonuçlanan kampanyadaki satılan bilet sayısı iki takım arasında 16 Mayıs 1981’de oynanan 80 bin kişilik tarihi derbideki taraftar sayısını bile geride bıraktı.

En başından beri 42 yıllık rekoru kırma hedefiyle başlatılan kampanyada depremzedeler için 4 milyon 65 bin 800 TL gelir elde edildi.

Geçmiş yıllarda hem sahada hem tribündeki olaylı derbilerle hatırlanan iki takımın taraftarları, bu süreçte tüm Türkiye’ye birlik mesajı da verdi. 

Takımların antrenmanlarını kampanyaya destek için birlikte ziyaret eden taraftarlar, Göztepe-Başakşehir hazırlık maçında inanılmaz bir görüntüyle tribünde birleşti.

İki kulüp bilet organizasyonunun rekorla bitmesinin ardından, "Rekor yeniden kırıldı. Körfezin ayırdığını vicdan birleştirdi. İzmir #TekTribünTekYürek oldu. 6 Şubat depreminin yaralarını sarmak amacıyla başlattığımız hatıra bileti kampanyasında 81.316 bilet satıldı" açıklamasını yaptı.

ALINTI KAYNAK: https://www.hurriyet.com.tr/sporarena/42-yillik-rekor-iyilik-icin-kirildi-karsiyaka-goztepe-depremzedeler-icin-42226159

YORUM YAZ